Рафтинг - в Україні і Карпатах.

Що Ви чули про рафтинг в Україні? Чи Ви знаєте, що саме  в Карпатах знаходяться кращі маршрути для сплаву в країні?

Рафтинг – то екстримальний, небезпечний спуск гірскими річками з подоланням кам’яних порогів, перепон на надувних човнах чи плотах. Складність сплавів поділяється на шість категорій, і якщо перша та друга категорія не вимагають особливої майстерності, на такі маршрути допускається сплав і дітей, то на складніші маршрути до прикладу третьої категорії вже потрібні певні навики в маневруванні і проходженні порогів і перешкод на річці. Маршрути ж четвертої категорії вже можуть нести небезпеку для шукача пригод немаючого відповідного досвіду, вміння швидкого маневрування. Маршрути ж останніх, п’ятої і шостої категорії рекомендуються для сплаву виключно для професіоналів.

Найбільш популярними маршрутами для сплаву в Україні є гірські річки Карпат – Черемош, Прут, Тиса і Дністер, також є маршрути, які користуються популярністю на інших річках, як то – Случ, Південний Буг, Опора, Стрий, до окупацію москалями в нашому Криму теж були популярні водяні маршрути.
В даний час в нашій країні великий попит на активні, екстримальні види спорту. І хоч рафтинг допоки не визнаний, як офіційний вид спорту проте вже став доволі популярним видом активного відпочинку.

Як написано вище, головні маршрути для рафтингу знаходяться в Українських Карпатах. Найбільш придатними для сплаву є Білий та Чорний Черемош, Прут й Чорна й Біла Тиса, в решті гірських річок нестабільний рівень води не дозволяє їх використання.

Найкращим для сплавів в карпатських річках часом є час танення снігів, в дощові роки культивується і вплави влітку.

Детальний опис головних карпатських місць сплаву:

Самою зручною для рафінгістів річкою в Карпатах безсумнівно є Чорний Черемош, головні переваги дано річки це довжелезна й широка річна долинаі доступність, повздовж річки проходить автодорога.

 

Рафтинг в Україні

 

Опис головних порогів річки Чорний Черемош:

Берди — це є перший поріг на річці, назва не є типовою для сучасно української мови, старовине слово походить з нім. мови і значить «сторожа, варта». Поріг-каскад не є типовим для карпатських річок, це декілька каскадів, що перекривають все річне русло на дистанції 200 м. Для подолання даного порогу, потрібно добре поуправлятися у пробиванні бочок.

Дземброня — це другий поріг на річці, доволі широкий й довгий, довжиною аж 730 м із доволі непростою траєкторією сплаву. Тут річка переливається перекатами, а потім опісля доволі стрімко звужує своє русло і визвишається високими трикутними валами. При піднятті води в річці існує декілька варіантів сплаву на порозі Дземброня.Коли рівень води в річці низький потрібно остерігатися мілкої води й островків, що можуть послужити причиною застрягання. Найбільш популярна ділянка для сплаву на цій річці стартує саме цим порогом.

Бистрецький – розміщений на місці впадіння однойменної річки в Чорний Черемош. Тут на річці спортсменам потрібно подолати крутий злив тай, ще з потужним виром й доволі високим тай доволі широким водяним валом, проте прохід даної перепони, це залишені в пам’яті незабутні емоції. Береги в даному місці доволі скелястий і високий.

Дідів Лікоть — поріг з островком й достатньо стрімким поворотом в самому кінці. Досвідчені рафтери, можуть спробувати спуститись справа від острівця.
Біла Кобила на даний момент сплав можливий тільки правим руслом.

Гучок інша назва Малий Гук — це достатньо стрімка течія з крутми поворотами. Потік води розділюють кам’яні валуни, опісля створюючи, коловерті та нуртовища. По перепаді висоти, це є найбільший з усіх порогів на даній річці.

Гук (на гуцульському діалекті означає водоспад) – це найбільш екстремальний поріг з доволі потужними вихрами й водовертями, доволі високими зливами й валами. Даний поріг, як і попередній, також має велики перепади висоти русла річки.

Річка Білий Черемош є порожнистішшою в порівнянні з Чорним Черемошем, й взагальному цікавіша для туристичного сплаву. Та головним недоліком річки є важкопроїздна дорога до придатного місця для старту. Для доїзду краще скорисатися позашляховиком або великою вантажівкою.


Прут є доволі зручним, доступнім, повз річку прокладена асфальтна дорога. Та на Пруті важко застати достатній для сплаву рівень води, в річці доволі мала долина. Проте на Пруті знаходяться найскладнішші пороги в Україні.

Останнє редагування Понеділок, 25 січня 2021 15:15

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки