Парапланеризм. Гірські польоти. Парапланеризм в Карпатах

Вдійсності, варто лише раз злетіти - і світ ніколи не стане колишнім! Це невимовне відчуття польоту, то - про що людина мріяла, мріє і буде мріяти. Починаючи від перших спроб злетіти з розбігу з пагорба, з найпростішими конструкціями і закінчуючи міжгалактичними польотами в космос!


Що таке політ на параплані? Це вкрай складно описати словами! Хто любить "літальний" екстрім і неодноразово літав на параплані і стрибав з парашутом, скаже Вам, що все одно - кожен новий політ, й це кожен раз неймовірні враження! Коктейль чистого кайфу, під шаром адреналіну і післясмаком у вигляді неймовірних емоцій, коктейль який не п'ється через трубочку ... а який вливає в тебе, з напором падаючого водоспаду.

Ти насолоджуєшся цим, ти переймаєшся ... і до наступного зльоту, знову і знову, згадуєш той стан, стан польоту, ту близькість до неба і ту красу, що спостерігав з висоти. І через якийсь час замислюєшся, а чи не попросити у бармена цей коктейль знову? А може бути в цей раз він буде міцніше? :)

 

Парапланеризм в Карпатах


Як тільки ти відриваєшся від землі, і потік повітря злітає крило параплана і тебе слідом за ним вгору, ти озираєшся на землю і підсвідомість спершу запитує: "Ми летимо?" А потім вже з упевненістю твердить: "Ми летимо. Летимо! ЛЕТИМО! "

Погляд вже направлений на горизонт, і вже ловиш себе на думці, що час уповільнюється, що все йде на другий план - є лише ти і Небо. Навколо тиша, і тільки ледве ледве чутно потоки вітру, що проходять через крило. Ти перебуваєш в дивовижному стані, коли свідомість задихається від захоплення, коли паморочиться голова від краси і цього почуття польоту, яке неможливо описати словами. І раптово виривається "йіехууу .... ми летимо! Йеее ....", і тут же за спиною чується схвальний сміх інструктора. Так ...

 

Пароплан Карпати


Польоти в горах це зовсім інше! Хто літав на параплані в степу, на лебідці може підтвердити  -  що то одне, коли тебе штучно затягують на висоту ... і ти просто кружляєш в небі, відчуваючи кайф польоту, але в горах ... в горах все зовсім інакше. В горах, відчуття ніби на цей раз бармен хлюпнув в коктейль +100 до краси і вражень, залишивши ту ж динамічну плавність польотів на параплані. У горах на висоті ти просто втрачаєш дар мови, і вже  крикнути не виходить, ти просто впивається тією красою з думками про те, який красивий цей світ, ця планета! Тиша.

Легкий прохолодний вітер на висоті 1 км від точки зльоту, тут вітер істотно холодніше і сильніше ... і тут відбувається те, що ще раз перевертає реальність верх дном! Прямо в декількох метрах, летить гордо розправивши крила величезний, справжній карпатський орел.

Ніколи не можна подумати, що вони настільки великі, величезна хижа птаха, з величезними красивими крилами ... І навіть, той хто ніколи не відчував особливої любові і інтересу до дикої природи в той момент захопить увагу вашої свідомості повністю. Це фантастично, ганятися в повітрі за величезною птахою, царем карпатського неба ...  на великій висоті, в повній тиші. Світ  після такого досвіду більше ніколи не стане колишнім!

 

Парапланеризм і орел


А потім зниження, фігура пілотажу - спадна спіраль, коли крило параплану лягає на горизонт і ти бачиш його майже повністю. Величезне потужне крило ...Тиша, спокій і плавність польоту розлітаються в мить! Величезна швидкість, шум вітру в вухах і перевантаження ... ти мчиш з величезною швидкістю по спіралі до землі, виток - і вихід вгору, тебе ніби підкидає на гігантських качелях- стан невагомості!

І саме тут проглядається можливість одуматися, свідомість в паніці - це, що зараз взагалі було? Різкий погляд на крило, з ним все в порядку -  Слава Богу! І тут черговий виток спіралі, і знову перевантаження ... кожна клітина тіла навантажується, ти весь напружуєшся, а розум кричить: "Тримайся! Все в порядку, все під контролем!" ... Круто !! У такі моменти параплан з легкістю дасть "прикурити" шаленим і динамічним стрибків з парашутом і вільному падінню, але це зовсім інша історія :)


Ти підлітаєш до землі, глиссада, зниження - все як треба. Посадка ...  Ти на землі! Пульс після посадки зашкалює, емоцій - хоч відбавляй! Тиснеш руку інструкторові і знявши шолом, знову дивишся в небо ... Там де був хвилину тому, і туди куди тепер обов'язково повернешся! Тому що тепер, ти вже не можеш не літати, тепер ти закоханий в цей карпатський краєвид, тепер для тебе твої Карпати, це вже не тільки твої любимі гори, тепер ти мрієш повернутись і знову підкорити карпатське небо.

 

Парапланеризм в горах, УкраїнаПостає питання, де можна політати в Карпатах?

Насправді, такі послуги надають багато інструкторів по обидва боки Українських Карпат, і у Верховині  і на Закарпатті є багато місць, де літають парапланеристи. Та і на справді злетіти з парапланом можна практично з любої більш менш підходящої гори.

Так, що любий читачу, до зустрічі, там, в карпатському небі поверх карпатських гір.

Останнє редагування Понеділок, 08 лютого 2021 18:19

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки