Золоте горно 2021р, підсумки.

А Ви вже були на фестивалі пленері «Золоте горно»? Ні … О, тоді Вам варто прочитати дану статтю і постаратись наступного року потрапити на дане дійство, бо це унікальне зібрання гончарів з різних куточків України і світу, яке проводится в серці Гуцульщині на території міста Косів в чудовій локації в урочищі Три сосни.

Проходив пленер керамістів «Золоте горно» з 29 червня по 8 липня, на протязі всього цього часу митці провели не один випал своїх виробів, різними методами і при різних температурах, закінчився фестиваль випалом Вогняної скульптури, яку протягом 10 днів творила Валя Беро під чітким наглядом Івана Захарківа.

Дана скульптура вийшла на правду чудовою і назавжди залишилась в Косові, щоб тішити око любителів гончарного мистецтва, що завітають в Косівський музей.


Вогняна скульптура Валі Беро


Протягом 10 днів пленеру було проведено чотири дров'яних випали робіт учасників, в чудернацькій печі створеній для даного пленеру. Варто зазначити, що дане дійство стало можливим завдяки підтримці  організації «Єврорегіон – Карпати – Україна і Косівської ради територіальної громади, а також власників чудової локації «Три сосни».

Також на пленері можна було послухати цікаву лекцію про косівську кераміку, з доволі інформативною презентацією, що провела для присутніх викладач Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва.

 

Лекція про Косівську кераміку на пленері Золоте горно


Під час пленеру було випалено дві вогняні скульптури, окрім вище згаданої скульптури Валі Беро, був, ще випал в рамках фестивалю «Дні карпатської культури» 6 липня в місті Косів, а в чотирьох випалах в «печі на колесах» було випалено величезну кількість всіляких чудернацьких, посудин, фігурок, статуеток, одним словом всіляких виробів виліплених митцями.

 

Золоте горноВ останній день фестивалю-пленеру в Косівському музеї народного мистецтва і побуту Гуцульщини було проведено експозицію виставку гончарних робіт учасників, яка супроводжувалася виступом – подякою, головного натхненника і творця даного дійства Сергія Дутки.


Останній день, виставка в Косівському музеї


На фестивалі-пленері були присутні гості керамісти з трьох країн і різних куточків нашої України.

Як людина, якій  пощастило потрапити на дане дійство, рекомендую всім, кого цікавить гончарне мистецтво в поєднанні з чудовою природою Гуцулії відвідати дане дійство в наступному році.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки