Цікава інформація про альпінізм

Початок альпінізму зазвичай ототожнюють з сходженням лікарем Мішелем-Габріелем Паккардом й його провідником Жаком Бальцом на французьку вершину Монблан. Сталося це 8 серпня 1786 року.

Місцем зародження альпінізму були звичайно Альпи, саме тут підкорення гір переродилось в вид спорту, перші спортивні підкорення вершин відбулись тут в 19столітті, а вже в 20 столітті альпінізм отримав стрімкий розвиток. Ще в 19столітті, більшість головних вершин в Альпах вже були підкорені, в той ж час альпінізм виходить за межі Європи і поширюється на решту світу.

Поступово прогресувала і складність підйомів, й чим тяжчий для проходження був маршрут, тим ціннішим вважалось його підкорення, поступово мистецтво підкорення вершин досягнуло максимальної складності, скального альпінізму.
Топовими підкорювачами гір, на самому початку були жителі приальпійських країн: Німеччини, Франції, Італії, Австрії, Швейцарії, виключення з правила були англійці, що не проживали в альпійському регіоні.

 

Альпінізм

 

Вже опісля 1950их років, альпіністи підкорили найважчі маршрути в Альпах, які довго вважали неприступними, це було яскравим прикладом того, що сходження ускладнювалися і спорт розвивався і ріс. Важливим фактором в розвитку даного спорту було покращення якості спорядження й вдосконалення техніки підкорення скельних і льодових участків.


Як всі головні альпійські вершини були підкоренні, увага спортсменів звертається на інші світові гірські райони, як то гірські райони Північної і Південної Америк, Африки, Азії, все пристальніше спорстмени придивлюються до найвищих в світі гімалайських вершин. Та висоти більше шести тисяч метрів ставили перед підкорювачами нові вимогиі нові проблеми, і хоч штурм найвищих в світі вершин почався, ще на початку 20го століття перше підкорення вісмитисячника сталося тільки в 1950 рочі, це французи Моріс Єрцог і Луї Лащеналь підкорили Аннапурну. В послідуючу п’ятирічку спортсмени підкорили, ще шість вершин і найвищу гору Еверест.

 

Альпінізм

 

Техніки Альпінізму.
При підкоренні гірських вершин, спортсменам потрібно було долати різноманітні природні перешкоди, як то: скельні масиви, гірські річки, сніг, лід і льодові схили. Серед спортсменів прийнято виділяти два види гірських сходжень, це альпійський і гімалайський. Вирізняються вони методами підйому, альпійський - підкорення вершини з всім альпіністським спорядженням, гімалайський - це створення по маршруту таборів, в які почергово доставляється вся альпіністська амуніція, даний метод, це метод багаточислених підйомів і спусків із табору в табір. Гімалайський метод хоч і неймовірно довгий, але саме він дав можливість спортсменам підкорити найвищі світові вершини.

Різновиди підкореня вершин:

Скельні підйоми. У відносно не великих горах, вершини яких літом не покриті снігом і льодом, підйом здійснюється по кам’яних скелях. Вирізняє такі підйоми, відносно не велика висота над рівнем моря, що не викликає у підготовленого спортсмена кисневої недостачі, доволі комфортна температура, не потрібність важкого і габаритного спорт. Спорядження, можливість підкорювати вершини з легкому альпіністському одязі і взутті. Важкі для подолання відрізки потребують надійної страхівки, що включає в себе: гаки, мотузки, карабіни, альпіністські відтяжки, в більшості випадків скальні підйоми не потребують ночівлі.


Скельно – льодово - сніжні підкорення. Саме даний виж вважається класичним, що зародився на території альпійських гір, як правило максимальною висотою таких підкорень є 5000 - 6500 метрів, така висота, як правило не викликає в підкорювача гірської хвороби. Такий вид підкорення вже потребує всієї спортивної технічної бази. Вміння організації страхівок, не тільки на скелях, а і на снігових і льодяних поверхнях. Такий тип підйому вже потребує, розбиття таборів для ночівель, що потребує збільшення кількості спорядження, приторможує швидкість руху спортсменів.

 

Скельний Альпінізм

 

Висотний альпінізм. Під даним видом підкорення мається на увазі підкорення самих вищих в світі вершин, з висотою поверз 6500 метрів, де основною перепоною для спортсмена – екстрима є кисневе голодання, доволі низькі температури, ультрафіолетове опроміненя, сильні поривчасті вітри. Не звертаючи уваги на те, що при підйомах на такі висоти альпіністи використовують сучасну техніку, кисневе обладнання, висоту поверх 8000 метрів називають зоною смерті, завдяки нищівному впливу на організм людини. Для такого роду підйомів потрібна поступова акліматизація, поступовий набір висоти з спусками, для відновлення резервів організму. Висотній альпінізм вимагає, тільки найкращого, якісного, важкого спорядження, багато часу, організацію декількох таборів.

Також виділяють вид підйому, який отримав англійську назву, Big Wall, це підйоми з проходженням великих стін, з довжиною понад кілометр, що вимагають багато сили і значного досвіду в альпінізмі.

З часом, в альпінізмі виокремилися різні види, які стали окремими видами спорту, розкажемо коротко про них:


Спортивне скелелазіння, як спортивний, змагальний альпінізм появився в СССР, ще в 40вих роках. Згодом скелелазіння виділилося в окрему дисципліну і у 2007 році створена Міжнародна Федерація спортивного скелелазіння, під її керівництвом кожнорічно проходять чемпіонати й кубки світу та Європи.

 

Спортивний альпінізм

 

Льодолазіння, як підказує назва, це змагання в лазанні по льодовій поверхні, відділилась дана дисципліна від альпінізму в 80ті роки минулого сторіччя і на даний час в даній дисципліні стабільно проводяться міжнародні змагання. Міжнародна федерація даного виду спорту докладає багато зусиль, щоб даний вид увійшов до олімпійської програми.

 

Льодолазіння

 

Гірський туризм також виділився в окрему дисципліну, як щось середнє між туризмом і альпінізмом і чим по тяжчому маршруту проходить спортсмен, тим більше дана дисципліна поєднує в собі ці два види спорту.

 

Гірський туризм

 


Скі альпінізм, як і попередня дисципліна є поєднанням альпінізму і гірських лиж, на даний момент користується шаленою популярністю в гірських регіонах, де вершини покриває сніг.

 

Скі альпінізм

Останнє редагування Понеділок, 08 лютого 2021 18:18

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки