Буковець

Буковець – гуцульське село розташоване в самому центрі Гуцульщини на межі Косівщини і Верховинщини.

Являється одним із найбільш високо розташованих сіл в Україні, в межах села розташований Буковецький перевал висотою більше 800 метрів, саме тут на самому перевалі розташована Буковецька церква «Вознесіння Господнього» збудована з дерева в гуцульському стилі.

Буковець є унікальною туристичною точкою в українських Карпатах, бо саме звідси беруть початок хайкінгові маршрути на найвідоміший туристичний об’єкт в наших Карпатах – це Писаний камінь і доволі доступний для початківців одно,двох годинний маршрут на гору Ігрець. Розміщене в сідловині між двома гірськими вершинами Ігрець і Копілаш село Буковець іноді називають селом на семи вітрах.

 

Вид на село БуковецьУнікальність даного села в тому, що скориставшись громадським транспортом турист може зупинившись на перевалі і піти по одному з двох популярних туристичних маршрутів на гору Ігрець, чи на сусідню вершину на хребті Чорний Грунь, або на Писаний камінь і повернувшись на точку старту знову скориставшись громадським транспортом добратись до двох районних центрів Гуцульщини Косова чи Верховини.

Буковецький перевал 


Туристичні маршрути з села Буковець.

Маршрут на Писаний камінь стартує із зупинки на Буковельському перевалі і продовжується далі дорогою яка звертає праворуч від асфальтованого шосе, ліворуч на другому боці від дороги будете бачити Буковецьку церкву. Далі можна продовжити маршрут двома шляхами, перший підйом стежко відразу на гору Копілаш, а далі по хребту до самого Писаного Каменю або другий, продовжувати іти дорогою по траверсі хребта плавно набираючи висоту і вже майже наприкінці маршруту підйом до лісу, яким іде стежка на Писаний.

Писаний камінь


Маршрут на Ігрець стартує теж із зупинки на Буковецькому перевалі, потім спуск в напрямку Верховини десь метрів 100 уздовж автостради, біля магазину Артур поворот ліворуч і підйлми дорогою вверх до самої вершини гори Ігрець, при бажанні можна продовжити подорож і далі по хребту до сусідньої вершини Чорний Грунь. Влітку проміжна вершина гори Ігрець доволі популярна серед парапланеристів.

гора Ігрець

Останнє редагування Субота, 04 вересня 2021 11:49
Детальніше в цій категорії: « Соколівка

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки