Кашицькі скелі

В селі Бабин розміщуються скелі Кашицького каменя. Продовгувата біля 50 м гряда височенних скель над урвищем завершується так званою Головою Довбуша (виступом, що вінчає Кашицькі скелі). Біля підніжжя на камені виявлено понад 30 малих чашоподібних лунок діаметром 0,03 – 0,05 м, а також продовгуваті лінійні зображення з ямкою посередині.

На похилій вершині скель вирізьблено три великі чашоподібні заглибини діаметром 0,25 – 0,35 м.

В селі Бабин розміщуються скелі Кашицького каменя. Продовгувата біля 50 м гряда височенних скель над урвищем завершується так званою Головою Довбуша (виступом, що вінчає Кашицькі скелі).

Біля підніжжя на камені виявлено понад 30 малих чашоподібних лунок діаметром 0,03 – 0,05 м, а також продовгуваті лінійні зображення з ямкою посередині. На похилій вершині скель вирізьблено три великі чашоподібні заглибини діаметром 0,25 – 0,35 м.

Неподалік від «Голови Довбуша» велика горизонтальна чотирикутна плита зі сходинками, ймовірно, використовувалась як жертовний камінь.

 

Кашицький камінь

 

Великі скельні виступи Сокільського в північно-західному напрямку замикають два їх угруповання, розташовані за 100 м один від одного. Вони мають назву Семенків камінь (Церковці), а також Сокільський камінь, або Яворівський, що в народі найчастіше називається Свинячим гуком у зв’язку з його екзотичним виглядом.

Внизу на одній з вертикальних скель Семенківського каменя оконтурено двометрове зображення, що нагадує сокиру, пофарбовану в червоний колір. До неї примикаютьзагнуті горизонтальні рівчаки у вигляді букви Е.

З іншого боку, на високій похилій площині скелі, вражають своїми розмірами оконтурені глибокими рівчаками круги і прямокутник. Біля дороги, що проходить неподалік підніжжя скель, на камені виявлено оригінальні зображення хрестів у вигляді стріл. 

 

Кашицькі скали

 

На стінці ґрота, що навпроти, зображено 35-сантиметровий хрест з трикутноподібним завершенням рамен. На вершині Сокільського каменя (Свинячий гук) розміщена жертовна«чаша» зі зливом діаметром 0,25 м. Неподалік на похилій скельній стінці видовбано величезний круг і сім чашоподібних лунок діаметром 0,1 – 0,15 м.

Детальніше в цій категорії: « Татарівські камені

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки