Скелі Довбуша. Бубнище.

Скелями Довбуша називають великий скельний комплекс, що складається з печер, ходів і стежок поміж ними, розміщується поміж скельної гряди протяжніжтю близко одного кілометра. Скеляста гряда, з виступів, що досягають висоти до вісімдесяти метрів, розміщується на відстані 11 кілометрів від м.Болехова.

Назва комплексу пов’язана з найвідомішим ватажком опришків 17ст. Олексою Довбушем, можливо тому, що за легендами колись в цьому місці розміщувався табір опришків. Знаходится даний комплекс на висоті 670м. вище рівня моря, створений природою приблизно 70млн. років тому на морському дні.

Приблизна ширина скельного комплексу 200мертів.

Скелі Довбуша. Бубнище

Окремо від комплексу в лісі можна побачити скелі одиначки, достатньо високі, деякі зних досягають висоти 40 метрів.

З вершини комплексу відкривається чудовий карпатський краєвид, отож варто піднятися на самий верх сходами і оглянути все з висоти. Археологи, що проводили дослідження в даному місці, стверджують що на вершині даного кам’яного комплексу знаходився поміж 10-14 ст. язичницький святилищний комплекс.

З 16того століття, з розповсюдженням на дану землю християнства, тут був заснований монаший скит, що розширився до розмірів сторожового посту. Посилаючись на древньоруські літописи, за допомогою цих сторожових укріплень, Ярослав Осмомисл підтримував, контролював прикордонні території.

 

Скелі Довбуша.

 

Дана скельний комплекс, пережив навалу татаро- монгольського іга і закінчив своє існування десь в 16тому столітті, опісля згідно місцевих переказів на даному місці базувались бази повстанців, втікачів від панів, опришків, говорять навіть сам Олекса Довбуш таборував на цьому місці.

Про саме городище:

Археологи, які проводили детальне дослідження даного городища, звертаючи особливу увагу на зруби, сходи, пази вирубані в камінні зробили висновок, що люди почали тут жити десь на початку 10 століття. Самі печерні приміщення, ніші доволі якісно оброблені, мають точну прямокутну структуру, вертикальні стіни, доволі правильні пропорції.

 

Скелі Довбушеві

 

Саме кам’яне святилище, городище оточує з трьох сторін вал і доволі широкий внутрішній рів. Сам діаметр майданчик величиною до 40 метрів, в селі видовбаний колодязь, що давало можливість комфортного існування городища, навіть під час облоги. Неподалік омплексу вченими було знайдено курганні могильники.

Досить часто в даному місці можна побачити альпіністів, які полюбляють дану місцину.

 

Альпінізм Скелі ДовбушаПодібні скелі, з схожою назвою, є також біля м.Яремче, тому варто мати на увазі дану інформацію і не сплутати!

 

Панорама Скелі Довбуша

 

Останнє редагування Четвер, 11 лютого 2021 12:15

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки