Терношорська Лада - древнє жрецьке святилище.

Урочище Терношори - це гірський подовгуватий схил, приблизна площа якого 10 га, воно розташоване поміж селами Косівського району Яворівом і Снідавкою. Дане урочище проголошено лісовим заповідник місцевого значення, ще 15 липня 1996 року.

Хоч даний об’єкт розміщений неподалік від гуцульської транспортної маршруту-артерії (дороги Косів - Верховина), він ще не користується в туристів такою популярністю, як то Писаний камінь чи кам’яні мегаліти Сокільського хребта.

Саме для виправлення цієї ситуації пишу дану статтю, адже цінність для містика шукача, що хоче побувати в місці культовому, місці жертовному, де тисячі років назад відбувались древні містерії, чи простого туриста, що мріє прогулятись, полізати по горах, камінні і помилуватись чудовими краєвидами в цьому місці подекуди більша ніж в місцях топового паломництва українського туриста.

Досліження проведена на Урочищі Терношора

Дане місце належить до найтоповішших з місць сили, як гуцульського краю так і всієї нашої країни. Прадавнє язичницьке святилище Терношори, що розташовується неподалік присілка Безульки с. Яворів та села Снідавки, що на Косівщині.

 

Терношорські мегаліти

 

На південному склоні однойменної гори Терношора на створеному природою восьмиметровому кам’яному крузі, що утворився поміж двома велетенськими кам’яними брилами, можна побачити солярні символи, видряпані древніми, людьми, можливо жерцями. Даний круг орінтується строго на південь. Цілий рік сонячні промені освітлюють даний камінь, вівтар.


Експедиція, що проводила дослідження даного об’єкту в липні 2008 року, дослідила декілька «ліній Сили» на яких розміщено «чашні камені», які, скоріш за все, використовувалися язичницькими жерцями для проведення містичних таїнств, принесення дарів піднесень сонячним божествам.

 

Терношорський водопад

 

В далекі, темні часи, коли гори Карпати, служили місцем пересікання політичних, військових інтересів між дакійцями, римлянами, фракійських, кельтами та іншими народами древності, язичницьке жрецтво в цих гірських святилищах було на піку свого розповсюження, на максимумі своєї могутності .

 

Для проведення містерських таїнств й введення неофітів у стан зміненої свідомості, для подорожей в інші виміри, жерці цих камінних ідолів, використовували, скоріш за все галюциногенні гриби які ростуть в даному регіоні (це псилоцебинові грибиі карпатські мухомори).

 

Терношорська Лада

 


Язицьницько - шаманські практики та давня магія служили сильними засобами влади і духовного пошуку в руках древніх жерців. Такі знання могли передаватись виключно з покоління в покоління. Подейкують, що давня традиція, не пропала повністю, й деякі карпатські «люди сили» залишаються хранителями отієї прадавньої мудрості.

Безумовно в ті далекі часи, даний мегалітичний комплекс на схилі гори Терношора справляв на древніх язичників сильне враження.


Терношора

 

Зараз через дві тисячі років, практикуючі містики свідчать про сліди жрецьких містерій, що їх можна відчути біля Кам’яного круга й біля Фалічного каменю, який розміщений на північному боці даного комплексу.

Якщо, Вас цікавлять «Місця сили», Ви бажаєте відвідати одне з найцікавіших місць Карпат, чи Вам просто хочеться зробити гірську прогулянку і помилуватись красивими гірськими пейзажами, раджу Терношорську Ладу, чудовим є те, що дана місцина, ще не набула широкої популярності, й тут Ви зможете побути на одинці з собою й місцем стародавнього магічного культу.

Останнє редагування Четвер, 11 лютого 2021 13:03

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки