Дземброня

Дземброня - це вершина, що знаходиться біля однойменного села Дземброня, в Чорногірському гірському масиві, в правдивій Чорногорі, близько таких вершин, як Піп Іван, Вухатий камінь, Смотрич, Менчул. Дземброня - це вершина, що знаходиться біля однойменного села Дземброня, в Чорногірському гірському масиві, в правдивій Чорногорі, близько таких вершин, як Піп Іван, Вухатий камінь, Смотрич, Менчул.

Знаходится вершина на південному сході Чорногірського гірського масиву по між горами Піп Іван і Менчул. Територія гори належить до Карпатського нац. парку.

Як і велика частина чорногірських вершин занаходиться в межах двох областей Івано-Франківської і Закарпатської. Висота гори - 1877 метрів.

Верхівка гори Дземброня нагадує піраміду, верхівка покрита кам’яними розсипами, каміння здебільшого пісковиками, схили гори порізані льодовиковими карами, з такого кару розміщеного на західному схилі бере початок однойменна річка - Дземброня.

 

Вухатий камінь і гора Дземброня на задньому фоні

 

Як і більшість чорногірських вершин, до висоти 1600 метрів гору покриває субальпійська рослинність, багато рослин які ростуть в даній локації внесені до Червоної книги України. На схилі гори розміщується відома чорногірська полонина «Бальзатул», дана місцина багата рослинність, тут росте костриця червона, куничник пухнастий, чорниця, щучник дернистий, мітлиця тонка. З даного схилу бере свій початко річка, яка носить таку ж саму назву.

 

Гора Дземброня

 

Найближчим населеним пунктом, є село Дземброня, Верховинського району Івано-Франківської області.

  1. Популярні туристичні маршрути, що ведуть на Дземброню:

    Початок маршруту на горі Піп Іван, дальше по маршруту маркованому червоним до вершини Дземброні. Приблизний час проходження даного маршруту 2 години.
  2. Початок маршруту від церкви в селі Дземброня Верховинського районну дальше підйом по туристичні стежині маркованій синім в напрямку полонини, на горі Смотрич, продовження по туристичні стежці маркованій жовтим до стовбця «Сідловина, потім перехід на туристичну стежину марковану червоним маркером до вершини гори. Приблизний час проходження маршруту 5-6 годин.
  3. Початок маршруту на горі Менчул, далі проходження по туристичній стежині маркованій червоним. Приблизний час проходження маршруту 1 година.
Останнє редагування Понеділок, 24 травня 2021 20:15
Детальніше в цій категорії: « Близниці Данціж »

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки