Смотрич

Вершина Смотрич відноситься до Чорногірського гірського масиву, розміщена трішки в боці від головного хребта і сполучена з ним доволі великою сідловиною, висота даної гори 1898 метрів. 

Вершина Смотрич відноситься до Чорногірського гірського масиву, розміщена трішки в боці від головного хребта і сполучена з ним доволі великою сідловиною, висота даної гори 1898 метрів. 

Географічно вона розміщена на території Верховинського району Івано-Франківської області біля села Дземброня, знаходиться трохи в боці від головного маршруту Українських Карпат на гору Піп Іван. Підйом на гору буде краще починати від церкви в селі Дземброня.

Смотрич оточений іншими карпатськими вершинами такими, як: Піп Іван, Вухатий камінь, Дземброня, Менчул, Малі і Великі Стайки.

 

СмотричСхили Смотрича доволі стрімкі місцями з обривами, сама верхівка гори здебільшого кам’яниста, близько самої вершини можна побачити велику кількість антропоморфних кам’яних скель, по досліженнях наших науковців саме тут і на прилягаючому Вухатому камені розміщувалися древні святилища.

 

Колиба на СмотричіДорогою на гору з села Дземброні, турист проходитиме і Смотрицьку полонину на якій є колиба, тут влітку мандрівники можуть прикупити місцевих молочних продуктів бриндзи, будзу, сиру, а взимку зупинитись на спочинок. Розміщена дана колиба на роздоріжжі, одна стежка веде на вершину Смотрича, інша веде на Вухатий Камінь


Вид на Смотрицьку полонину


Вухатий камінь – це одне з найцікавіших і наймістичніших місць на Чорногірському хребті та й взагалі у всіх Українських Карпатах. Вухатий камінь вважається передвершиною гори Смотрич. Висота даної вершини  – 1864 м, вона сильно відрізняється від всіх карпатських вершин завдяки високим виходам кам’яної порди у вигляді антропоморфних фігур, в народі дані фігури іменуються - “церквами”. Як і написано вище, дорога через дану вершину менш стрімка, ніж підйом напряму на Смотрич, дана туристична стежка  проходить почерез Дзембронські водоспади.


Вид на колибу на Смотричі і село Дземброню


Полонина на Смотричі є однією з найпопулярніших полонин Українських Карпат, на яких, ще до тепер гуцули випасають худобу і продукують виробництвом різноманітних кисломолочних продутків, сиру, будзу, гуцульської бринзи. Почерез дану полонину проходить кілька найпопулярніших в наших Карпатах туристичних маршрутів.

Висота розміщення цього гірського пасовиська вище 1200 метрів над рівнем моря. Полонина носить одноіменну з полониною назву, й відновится географами до Чорногорського масиву. Дана локація, це  надзвичайно красиві гірські пейзажі, яке притягують сюди туристів зі всієї україни і країн ближнього зарубіжжя. Гуцули користують полонину по призначенню – тут влітку  живуть чабани в колибах і випасають худобу. Їхні колибки служать також і сироварнями, де на протязі всього літа туристи можуть купити сметану, бринзу, вурду та інші гуцульські кисломолочні продукти. Зимою худобу зганяють на низини, а приміщення колиб залишаються пустими і служать для потреб туристів, які тут  зігрітися, відпочити й залишитись на ночівлю. Колись на на Смотричській полонині відбулися зйомки відомого фільму  С. Параджанова "Тіні забутих предків".

 

Вид з СмотричаСвятилища даного Смотрицького комплексу
Сам дивний вигляд верхівок вершин Смотрич і Вухатого Каменя є свідченням того, що дані гори мають в гуцулів славу священних не випадково. В Українських Карпатах немає схожого місця, де б по всій підковоподібній дузі двох вершин було розкидано такі дивовижні скельні остаки. 

Саме стародавнє язичницьке святилище розташовувалось в лівій частині підковоподібної гірської дуги, на відрозі Вухатого Каменя, приблизна довжина якого 1,3 км. Дорогою до її вершини знаходиться 21 скельний комплекс, включаючи й вершину гори Вухатий Камінь.

Останнє редагування Четвер, 13 травня 2021 11:33
Детальніше в цій категорії: « Брескул Близниці »

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки