Брескул

Брескул, інша назва Брецкул – гірська вершина, що знаходиться в межах Чорногірського гірського масиву, неподалік від найвищої вершини Українських Карпат, Говерли, висота 1911м.

Гора знаходиться на межі двох західно-українських областей Івано-Франквської і Чернівецької, по одну сторону від вершини Говерла по іншу гора Пожижевська.

Форма верхівки гори має форму купола, на північному схилі верхівки схил сильно обривистий, з переважаючими кам’яними розсипами, на боках гори видно сліди давньо льодовикових порізів.

Рослинність даної вершини альпійські і субальпійські луки, на даній території росте багато рослин, що занесені до Червоної Книги України. 

 

Пожижевська, Брескул, Говерла

 

На південний захід від гори розміщена невелика долина, в якій після танення снігу утворюються невеликі озера, найбільше з них носить однойменну назву – Брескул. Ця місцина називається Брескульською полониною.

 

Брецкул

 

Дано озерце відноситься до найвисокогірнішших озер Українських Карпат, висота на якій знаходиться озеро Брескул – 1750м. над рівнем моря на території Закарпатської області в Рахівському районі. Озеро має параметри: приблизна довжина менше 40 метрів, приблизна ширина менше 15 метрів, глибина в найглибшому місці не більше 120см.

Як вище написано, це водойма має льодовикове походження, наповнюється здебільшого талими, дощовими, підземними водами, озеро безвитічне, вода у водоймі чиста, прозора з невеликим вмістом мінералів. В останні роки озеро заросло і значно зменшилось, флора довкола озера різноманітна, населяють озеро мілкі ракоподібні деякі червонокнижні види тритонів.

 

Брескул, Говерла

Останнє редагування Середа, 28 квітня 2021 19:15
Детальніше в цій категорії: « Туркул Смотрич »

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки