Менчул - 1998м.

Гора Менчул висотою 1998 метрів, сьома по висоті вершина в Українських Карпатах, розміщена в межах Чорногірського гірського масиву, поміж двох карпатських вершин: гори Дземброня і гори Бребенескул.

Гора розміщена на території Івано-Франківської і Закарпатської областей, та сама вершина відноситься до Верховинського району Івано-Франківської області.Самими близькими населеними пунктами до даної вершини є прикарпатські села Дземброна і Бистрець.

Лінгвісти стверджують, що дана назва, як і назва найвищої вершини України «Говерла», походить з румунської мови. Рельєф даної вершини не є сильно стрімким, а є достатньо пологим, що є доволі позитивним фактором для туриста, який захоче підкорити дану гору. З гори Менчул бере свій початок хребет «Розшибеник», що є частиною Чорногірського масиву.

Найбільш приближеними і придатними для старту сходження на Менчул, є  села Дземброня й Бистрець Верховинського району. Пдкорювачам вершини відкриється чудовим краєвид на Боржаву і сусідні гурські масиви Пішконя, Кук й Красна.

 

Менчул

Популярні туристичні маршрути на гору Менчул:

Починається маршрут з гори Дземброня дальше по маркованому червоним маршрутом аж до гори Менчул. Приблизний час проходження 1 година.

Починається маршрут на горі Бребенескул дальше по маркованому червоним маршруту аж до гори Бребюенескул. Приблизнйи час проходження маршруту 1 година.

Починається в селі Говерла дальше по маркованому синім маршруту почерез КПП «Карпатський Біосферний Заповідник», продовження по маркованому жовтим маршруту почерез полонину Бребеняска повз озеро Бребенескул , далі продовження по туристичній стежці маркованій червоним (траверс гори Бребенескул). Приблизний час проходження маршруту 7 – 8 годин. 

 

Менчул 1998

 

Цікава інформація про гору Менчул:

Під час другої Світової війни з 18 на 19 серпня на дану вершину було висаджено совєцкий десант, кодова назва висадки «Закарпатці». Ця десантна група пропрацювала в тилу у венгерської армії майже 8 місяців, на горі був поставлений пам’ятник даним воїнам.

Група активістів хотіла зробити на горі Менчул штучний земляний насип, висотою два метри, щоб дана вершина стала 6м українським двохтисячником.

Останнє редагування Середа, 28 квітня 2021 18:54
Детальніше в цій категорії: « Ребра 2001м. Туркул »

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки