Ребра 2001м.

Наші рідні труднодоступні Карпати, безсумнівно можна порівняти з серцем нашої країни, потрапляючи сюди, хочеться залишитись тут назавжди. Найцікавішими й найкрасивішими місцями Карпат є гірські вершини. Однією з таких цікавих, містично красивих вершин є гора Ребра.

Гора Ребра входить в п'ятірку найвищих вершин в українських Карпатах і цей ж час, є найменшою зі всіх наших двохтисячників, висота її 2001м.

В незалежності від пори року, в яку ви здійсните сходження на дану вершину, при хорошій видимості вас чекає чудесний краєвид. Вершина знаходиться посередині Чорногірського гірського масиву, її територію поділяють дві області – Івано-Франківська і Закарпатська.


Колись по цій території проходила границя між довоєнною Польшою і Чехословаччиною.

 

Гора Ребра 2001м

 

Біля підніжжя гори ребра знаходяться маленькі льодовикові озерця, які  носять назву «Очі неба», неподалік знаходится озеро Несамовите і згідно легенди, що приховане воно, обрамляючими його горами Ребра і Туркул, тут неспроста, існує старовинна гуцульська легенда, що це озеро бездонне і в одну ніч в році воно закипає. Проживає в цьому озері міфічна істота, могутній Водяний цар, який може повернути загублену, втрачену річ, кажуть навіть може повернути час назад. Гуцули кажуть, що трембітарі вимочують у воді даного озера заготовки трембіт, бо саме такий метод надає інструменту особливого звучання.

 

Ребра гора

 

Схили гори не є сильно стрімкими, покриті здебільшого криволіссям і густими травами, проте на північній частині, схили непрохідні, скальні урвища. На горі росте наскельниця лежача, родендрон, каменеломка моховидна, ці рослини занесені в Червону Книгу і нищення їх карається законом, та і ми просимо Вас не, як будете в Карпатах не нищіть дику природу і вона Вам віддячить тим самим. Вже куди краще і правильніше буде літом посмакувати карпатську чорницю «афини» їх тут в сезон величезна кількість.

 

Гора Ребра, вид з гори Шпиці

 

Назва гори має символічне значення, самі обриси гори, її схили нагадують людські ребра, ото гуцули її і так назвали, ототожнивши по схожості. І якщо, таки придивитись то кам’яні виступи, що прорізають схили гори, таки нагадують ребра якоїсь велетенської, міфічної істоти. Невеликий горб перед горою поділяє долину на два великі котли.

 

Ребра ЗимаНайближчим населеним пунктом до гори Ребра є село Бистрець Івано-Франківської області.Самим близьким селом до гори Ребра, є Бистрець, Верховинського району.На гору Ребра існує декілька маркованих туристичних маршрутів. Найсприятливішим часом для відвідин гори є час від тварня і по середину осені, та останнім часом серед туристів екстрималів, лижників набуває все більшої популярності зимові сходження і фрі райтний спуск по засніжених схилах цієї гори, та слід пам’ятати, що зимові сходження приховують в собі велику небезпеку і відправлятись в такі подорожі без досвідченого гідна не варто.

 

Квіточки. Гора Ребра. Чорногора

 

           Марковані туристичні маршрути на гору Ребра:

  • Туристичний маршрут маркований червоним, стартує з озера Бребенескул, приблизний час проходження маршруту 1година.
  • Туристичний маршрут маркований зеленим, стартує в селі Бистрець, пролягає через зруйнований тур. Притулок, що знаходиться на полонині Маришевська, далі маршрут пролягає через гору Шпиці, аж до вказівника «Під Ребрами», що знаходиться на висоті 1930м над рівнем моря, дальше маршрут продовжується по туристичній стежці промаркованій червоним. Приблизний час проходження маршруту 5 – 6,30 годин.
  • Туристичний маршрут маркований жовтим, бере свій початок в бази «Заросляк», біля підніжжя Говерли, далі озеро Несамовите, продовження маршруту по туристичні  стежці маркованій червоним. Приблизний час ходьби 3 – 4 години.
  • Туристичний маршрут маркований червоним стартує з гори Туркул, далі сповпець-вказівник «Під Ребрами» на висоті 1930 метрів. Приблизний час потрібний для проходження даного маршруту 2 години.
  • Ту3ристичний маршрут маркований синім бере свій початок в селі Говерла, слідуючі пункти на маршруті КПП Карпатський Біосферний Заповідник, вихід на полонину «Туркульська», продовження маршруту по туристичні стежці маркованій червоним від підніжжя гори Туркул, до вказівника «Під Ребрами». Приблизний час проходження маршруту 4 – 5 годин.

 

Останнє редагування Середа, 24 березня 2021 21:28

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки