Піп Іван Мармароський

Піп Іван Мармарош або Піп Іван Мармароський – вершина висотою 1936м, що розташована на території Закарпатської області в межах Мармароського гірського масиву, по самій горі проходить українсько-румунський кордон.

На території Українських Карпат є дві однойменні вершини під назвою Піп Іван, розрізняють їх по приставках гірських масивів на яких вони розміщені, Чорногірський і Мармароський. Гора є найвищою вершиною в Мармароському гірському масиві.

Гора має форму піраміди з крутими склонами на півдні і сході, на прилягаючих територіях після танення зимових снігів утворюються невеликі озера. Дану гору і прилеглі до неї вершини Бербалашка і Жербан інколи науковці виділяють в окремий гірський масив, яки має однойменну назву з горою – гори Піп Іван.

Самим близьким до гори поселенням є село.Ділове Закарпатська область, самою близькою полониною - Лисича. Неподалік підніжжя гори часто стають табором підкорювачі туристи, підйом на гору здійснюють переважно без рюкзаків.

 

Піп Іван Мармароський

 

Згідно легенди, колись в давнину картограф сплутав Чорногірські Петрос і Піп Іван з вершинами в Мармаросах, опісля, щоб уникнути плутанини даним вершинам було добавлено приставки Мармароський. До слова Петрос Мармароський розміщений не далеко від Попа та території, якою проходить українсько-румунський кордон, висота Петроса, що в Мармаросах 1780м.

Найкращим часом, для підкорення цієї вершини варто вважати час коли вжедостатньо добре сонце прогріває гірські схили, саме в цю пору, яка припадає на середину травня, саемв цей період довколишні гори вкриті квітами зустрічаючих сонце крокусів, і дане місце виглядає просто фантастично. Та слід все ж мати на увазі, що денне тепло може ввести вас в оманливу безпечність, бо ночі в травні достатньо холодні, а ще час від часу дощить ще холодний, не літній дощ.

 

Піп Іван Мармароси

 


Червневі відвідини даного регіону, ще більш погружають туриста в квіткову казку, бо саме червень час коли скелясті склони даної гори покриваються червоними квітами родендрону в просто народі червона рута, та пам’ятайте, що ні зривати, ні нищити дану рослину не можна, тому, що вона занесена до червоної книги. Це ідеальний час для фотографів, що кожного року видераються, сюди, щоб зафіксувати на фото красу Гуцульських Альп, саме так, ще називають ці гірські території. Також, якщо відвідувати дану територію влітку то Ви зможете почастувати себе «афинами» гірською чорницею.

Відвідини Мармаросів взимку варто робити тільки з добрим, якісним спорядженням, робити це новичкам крайньо не рекомендується, та побачити цю снігову казку варто.

 

Озерця на Піп Івані Мармароському

 

Як потрапити н вершину?

Підйом можна початиз двох районів Верховинського і Рахівського.

Щоб почати підйом із с.Ділове Закарпатської області, потрібно доїхати до Рахова, а потім автотранспортом до самого села, а дальше вихід на полонину Лисича і вихід на сам Піп Іван.

Чи початок маршруту з с. Буркут чи Шибене Верховинського району Івано-Франківської області, добиратись потрібно до Верховини а далі автотранспортом до потрібного села.

Останнє редагування Четвер, 11 лютого 2021 12:13

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки