Бребенескул - друга вершина Чорногори

Бребенескул належить до списку найвищих піків Чорногірського заповідного масиву, який є невідємною і найвищою часткою Українських Карпат. Ця могутня вершина розміщується на межі Івано-Франківської й Закарпатської областей. Її склони покриває бідна альпійська й субальпійська рослинністі та каменисті розсипи.
Приблизна висота даної гори 2038 м. над рівнем моря.

Рельєф і клімат гори Бребенескул

Верхівка гори має куполоподібну форма, схилів дуже круті й надзвичайно важкі для підйому, тому, що досить обривисті. Цікавинкою гори є те, що на самій вершині інколи снігове покривало зберігається навіть влітку.

Іноді сніговий покрив може простояти тут весь рік, аж до слідуючої зими, а все тому, що літо тут холодне і температура не піднімається високо.

На склонах гори переважають давні післяльодовикові форми рельєфу, і тут чітко проглядаються результати морозного вивітрювання. Дану гору можна описати декількома словами: велична, неприступна, горда вершина.

 

Бребенескул зимою.

 


Краєвиди довкола вершини Бребенескул
Всі склони мають свій ідентичний природній покрив і це проглядно змінюється з і зміною висоти підйому. До прикладу: поблизу самого підніжжя переважає різнотравя поєднане із різнокольоровими квітами і густим чагарником, по дорозі на вершину гори, Вам пострічається однойменне льодовикове озеро з чудовою за кольором, голубою водою. Маківка гори є настільки могутня, що здається, що це один з тих стовпів, що тримають небо. На самому верху, як на долоні видно всю Чорногору й за гарної погоди Вам відкриється приголомшливий краєвид.

 

Бребенескул

 


Як дістатися до вершини Бребенескул
На гору існує декілька головних маршрутів, вони стартують з Ворохти, куда Ви можете доїхати поїздом, а вже потім почати підйом й до самої вершини. Ось опис інших популярних маршрутів.

 

Бребенескул

 

• Старт з г. Мунчел маркованою червоним стежкою. Приблизний час ходьби - 1година.
• Старт із с. Бистрець, маркованою зеленим стежкою, попри розвалини тур. притулку, що знаходиться на полонині Маришевська і г. Шпиці аж до стовпа з позначкою « Під Ребрами (1930 м)», а дальше, по маркованою червоним стежкою, почерез г. Ребра. Приблизний час ходьби - 7.5 - 6.5 годин.
• Старт, стежкою маркованою червоним, з бази "Заросляк" далі до оз.Несамовите, потім продовження стежкою маркованою червоним аж до гори Ребра. Приблизний час ходьби - 5.5 - 4.5 годин.
• Старт, стежкою маркованою червоним, з гори Туркул почерез гору Ребра. Приблизний час ходьби - 2 години.
• Старт, стежкою маркованою синім, з с. Говерла почерез КПП Карпатський БЗ і полонину Туркулська, дальше по стежці маркованій червоним,з підніжжя гори Туркул почерез г. Ребра. Приблизний час ходьби 4 – 5 годин.

• Старт, стежкою маркованою синім з с. Говерла почерез КПП Карпатський Біосферний Заповідник, продовження стежкою маркованою жовтим почерез полонину Бребенянська Приблизний час ходьби 6 – 7 годин.


Бребенескул в хмарх

Останнє редагування Четвер, 11 лютого 2021 12:57

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки