Гора Піп Іван - обсерваторія білий Слон

     Піп Іван початкова, перша вершина на Чорногірському масиві, висота гори 2028 м, має вона пірамідальну форму, покриває вершину субальпійська рослинність, в червні місяці вершину вкриває цвітінням родендрон, що робить неймовірно красивим довколишній краєвид.

    Це унікальна вершина й по відвідуваності і популярності в українських туристів, є якщо і не лідером, то зі 100% точністю займає друге місце. А все тому, що це особлива гора, Піп Іван Чорногірський вирізняється, від інших вершин, рядом факторів, головним з яких, є побудована за Польщі, на самій вершині гори кам’яна обсерваторія із назвою «Білий слон».

   Початком будівництва даної споруди можна вважати 1936 рік, заме тоді був закладений наріжний камінь будівлі. На той час, це було неймовірно маштабне будівництво, але воно в рази ускладнювалося, висотою гори на яку потрібно було доставляти буд. матеріали. Будівництво обсерваторії було хорошою можливістю підробітку в гуцулів, бо польська влада добре платила за доставку матеріалів будівельних на гору. На веху будівлі було встановлено телескоп, який доставили з Шотландії міста Єдинбургу, це був унікальний аппарат. Піднятись в осбсерваторію можна було з першого поверху круговими сходами. Покривав обсерваторську вежу литим мідяний куполом, діаметер, якого був приблизно – 10 м.

 

Піп Іван гора

 


    Технологічні іновації використані в будівництві й обеспеченні функціонування споруди достатньо високо оцінені науковцями сьогодення. В будівлі було 43 кімнати товщина стін в будівлі приблизно метр, а для термоізоляції, шари каменю перекладались просмоленим корковим деревом. Були дуже добре продумані комунікації, до будівлі був прокладений водогін, також будівля мала свою систему опалення, в технічних приміщеннях була котельня. Для того, щоб мати свої овочі і фрукти тут було зведено декілька парників.

 

    Тут була створена система рятувальної служби, яку було відроджено в останні роки, і вона, як і майше сотню років тому рятує людей, в теперішні часи, це туристи, які намагаються підкорити гору і інші вершини Чорногірського хребта.


Піп Іван обсерваторія

 

 1938 року обсерваторія була відкрита для відвідувачів, на той час вона мала багаторівневий готель, астрономічну вежу, технічні приміщення.

 

   Назва гори Піп Іван, Попіван чи Чорногора?

 

  В мережі можна прочитати багато легенд про назву даної гори, одні говорять, що назву гора отримала від священника, Івана, що жив неподалік і указував підкорювачам шлях до вершини, інші твердять що назва гори пов'язана із завиваннями вітру, що іноду чути на горі, а версій про назву Чорногора або Чорна гора, взагалі безліч, від боротьби опришка Олекси з чугайстром після сметрі якого всі верхи на хребті почорніли, до того, що дане місце було тисячі років язичницьким центром поклоніння богам, від того й іменована в народі чорною.


Засніжений Піп Іван

 

    Марковані маршрути на вершину Піп Іван

  • Маршрут маркований зеленим маркером стартує в с. Шибене проходить через урочище Погорілець далі на полонину Веснарка й озеро Марічейка. Приблизний час проходження маршруту ~ 5 год.
  • Маршрут маркований синім маркером стартує з с. Дземброня далі до полонини Смотрич потім по горі Смотрич чи по горі Вухатий Камінь, далі по маршруту маркованим жовтим маркером до стовпця « Сідловина» від стовпця до вершини веде промаркований червоним маршрут. Приблизний час проходження маршруту ~ 6 год.
  • Маршрут маркований червоним маркером стартує з гори Дземброня. Приблизний час проходження маршруту ~ 6 год.Дорогою на Піп Іван

Останнє редагування Четвер, 11 лютого 2021 13:09

Схожі матеріали (за тегом)

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки