Несамовите

Серед найвище розташованих озер на території України особливо виділяється озеро Несамовите, що знаходиться на території Івано-Франківської області в межах Чорногірського гірського масиву, неподалік головних туристичних об'єктів в Карпатах.

Розмістилось озеро у вибоїні, утвореній льодовиком при сходженні, знаходиться в Карпатському національному парку, на одному із схилів гори Туркул.

Дана водойма має невелику глибину максимум до 1.5 метра, ширина озера трохи менше 90 метрів, ширина в найширшому місці 45 метрів, водойма має льодовикове походження, поповнюється здебільшого таненням снігів і атмосферними опадами, із озера беруть витік декілька мілких потічків, що є притоками річки Прут, що бере свій початок неподалік.

Зважаючи на висоту, на якій розміщена водойма, більшість рослинності навколо озера становить субальпійська рослинність, це жереп і ялівець. Як і в більшості високогірних карпатських озер тут не має ніякої риби, вся фауна обмежена ракоподібними жабами і тритонами, в останні роки в зв’явку з підвищенням температури повітря водойму порохи стали окупувати водорості і влітку вода місцями починає «цвісти».


Несамовите


В останні роки, дана локація стала жертвою величезному напливу не чемних туристів, які негативно впливають на екологію і місцеву хитку екосистему, туристи масово винищують жереп і розпалюють вогнища в цій заповідній зоні, також великою проблемою є масове замусорення території
Цікавинки пов’язані із водоймою.

Місцеві люди вірять, що Несамовите не просте озеро і якщо в водойму кинути камінь або скупатись в ньому то в скорому часі на Чорногорі почнеться злива, звичайно нічого спільного із реальністю подібні забобони не мають, але туристи які йдуть повз озеро на підкорення чорногірських вершин, стараються не ризикувати.


Озеро Несамовите


Головний маршрут до озера Несамовите
Приблизна довжина даного туристичного маршруту 6 км. Приблизний час потрібний для проходження 2.5 – 3 години, загальний перепад висот близько 500 метрів. Дана туристична стежка знаходиться на території Карпатський біосферний заповідник.

Старт маршруту від бази Заросляк далі стежка веде на південь мостиком через потічок з якого витікає річка Прут з виходом на хребет гори Пожижевська, далі так званою «австрійською» дорогою, побудованою, ще до 1шої світової війни, вихід з лісу на полонину, далі стежка звертає в чагарники до початку потоку Орендарчик і веде до озера Безіменного біля гори Данциж, а далі вже озеро Несамовите. Даний маршрут промаркований двома білими і цервоною фарбою по центру.

Несамовите озеро

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки