Геришаска (Догяска)

Чудове по своїй красі гірське карпатське озеро льодовикового походження Герешаска (Догяска) розміщується в Рахівському районі Закарпатської області, на гірському масиві Свидовець, також інколи його називають і іншою назвою, ідентичною назві сусідньої гори «Догяска».

Неймовірно красива локальна природа, чудодійне гірське повітря та і саме озеро, назавжди залишатся в пам’яті туриста, який відвідає дане природну локацію.  

Опис водойми Герешаска (Догяска)

Дана водойма має неправильну прямокутну форму, приблизною площа водойми 1.2 гектара, приблизна довжина озера 125 метрів і ширина 110 метрів відповідно. Глибина водойми не велика, в максимальних місцях до 1.5 метра, але вода, навіть в літні жаркі місяці сильно не прогрівається і має сталу температуру в 12 градусів, частково, це зумовлено доволі солідною висотою над рівне моря, а це майже 1600м, так і наповненням, яке в більшості поповняється талими сніговими водами. 

Догяска

Біля озера є доволі багато субальпійської рослинності. Озеро розмістилось в льодовому карі, що був утворений в незапам’ятні часи. Риба в озері не водится, тільки ракоподібні і серед рослинності ростуть водорості.

Туристичні маршрути на озеро Герешаска

До даної водойми можна добратися по через Драгобрат гору Стіг, починаючи з Апшинецького хребта, для туриста відкриється чудовий краєвид з озером Герешаска, даний маршрут маркований біло жовтим маркером.

Інша туристична стежка, трохи тяжча в підкоренні і проходить через Чорну Тису і гору Трояску.

Геришаска


Де можна зупинитися на нічліг поблизу даної локації?

Неподалік озера Догяска і на території довкола турист знайде доволі багато хороших місць де можна стати на стоянку, свій похід до озера варто розраховувати з отаборенням десь районі даної водойми, проблемою може стати відсутність хворосту, бо на даній висоті вже відсутні дерева а місцеву фауну (кущі, жребій) нищити не можна, бо під захистом Червоної Книги України, тому радимо взяти з собою пальники і балони з газом, благо тепер в кожного туриста в арсеналі вже є дані інструменти.

Догяска (Геришаска)

Як доїхати і де починати маршрут на озеро Герешаска?

Накраще, починати маршрут на жд станції Кваси, що в Рахівському районі Закарпатської області. Доїхати до станції Кваси не буде проблемою, ні з Львова ні з Івано-Франківська.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки