Озеро Ворожеска

Ворожеска інша назва Тритон – високогірне озеро розташоване на території Українських Карпат, розташоване дане озеро на території Закарпатської області, в Рахівському районі.Ворожеска інша назва Тритон – високогірне озеро розташоване на території Українських Карпат, розташоване дане озеро на території Закарпатської області, в Рахівському районі.

Дане озеро має льодовикове походження і з часом зникає, дана проблема пов’язана тим, що воно живится з талих льодовикових вод, яких з кожним роком меншає. Утворилось озеро з вибоїні утвореній льодовиком при сповзанні  в давні часи, висота озера над рівнем моря 1460м.


Гідрологічний об’єкт озеро Ворожеска, це дві невеликі сполучені водойми. Більше озеро розташовано трішки вище, має форму круга приблизним діаметром трішки менше 100 метрів, площа водойми 0.7га і місцями глибина досягає 4.5метрів, що є вийнятком серед невеликих високогірних озер Українських Карпат. Друге, менше за розміром, має форму більш схожу до овала, з шириною в найширшому місці 76метрів, площа озера на порядок менша від першого і займає тільки 0.2га території, найбільша глибина даного озера трішки менше 2м. Розміщені дані озера одно від одного на відстані 15 метрів.

 

ВорожеськаСвидовецький гірський масив на якому розміщений даний гідрологічний об’єкт, не дарма носить назву краю гірських озер і альпійських лук, рослинність навкруг озера в дійсності буяє зеленню і прохолодою.

Літком в озері туристи охоче купаються, хоча навіть в самі жаркі дні вода не прогрівається вище 15 градусів.Живлять озеро, підземні води і потічок, що бере свій початок в льодовикових сніжних наносах, які повністю тануть тільки в самий жаркий літній пік. Дані водойми наповнені прозорою, чистою водою, дно озер пориває мул, риба в озерах не водиться, тільки роачкоподібніЦікаві туристичні об’єкти неподалік.Неподалік гідрологічного об’єкту розташовані: гірська вершина Великий котел (1771м), озера Апшинець, Догяска. Самий близький населений пункт – селище чорна Тиса.
Туристичні маршрути до озера Ворожеска.

 

ВорожескаДо озера ведуть три популярні туристичні маршрути.

Починається маршрут в закарпатському селі Кваси по туристичні стежці маркованій червоним, дальше стежина веде вверх лісом на полонину Браївка, дальше вихід на Свидовецький хребет породовження маршруту по хребту до полонини Стремчеська, слідом підкорення  гори Близниця з переходом на Велику Близницю, дальше маршрут веде на гору Пеемички слідуючий пункт гора Стіг й вихід на полонину Геришаска відразу, за полониною спуск до озера.Стартує маршрут в закарпатському селі Ясіня, дальше маршрут веде вздовж річки Свидовець, аж до Драгобрату, слідом підйом на вершину Перемички потім, перехід червоним маршрутом. Стартує маршрут в закарпатському селі Ясіня, біля Струківської церкви, далі стежка веде по маршруту маркованому зеленим, до Драгобрату, на Драгобраті перехід на маршрут маркований червоним і аж до Ворожески.

 

Озеро ВорожеськаЛегенда гідрологічного комплексу Ворожеска.Легенда гідрологічного комплексу Ворожеска.

Згідно легенди, колись давно, в даній місцині застала страшна буря, двох нерозлучних друзів, чабанів, що пасли отари на карпатських гірських полонинах, сильним поривом вітру одного чабана зірвало зі скали нависавшої над стрімким схилом, його вірний товариш вирушив на пошуки друга, та врятувати його не вдалось, натомість, в цих пошуках він знайшов і свою смерть, замерз від холоду, на місці гибелі двох вірних товаришів, утворились озера йменуємі в народі «Ворожеска», церез те, що дана місцина була ворожа до друзів-пастухів.

 

Озеро Ворожеска

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки