Свидовецький масив

Свидовець – це один з тих небагатьох карпатських хребтів, де ще можна забрести в дикі куточки недоторканої природи, в яких обов'язково турист відчує себе гостем високогірного карпатського краю. Та варто пам’ятати, що в таких місць, свої особливі правила поведінки в більшості відмінні від правил нашого суспільства масового споживання.

Прийти в гості до дикої природи, це один з єдиних варіантів відчути, що людина не є, щось відусоблене, відмінне від природи, а є її невід’ємною часткою. Відчути, як це не нашкодити природі своїм підкоренням диких карпатських місць, а просто пройти гірським, диким маршрутом взявши собі міць й духовну силу від спілкування з природою гірських височин.

Серед дикою природи Свидівця мандрівників заворожить краса місцевих гірських озер, серед них виділяється своєю красою Ворожеска. Вода, в цій водоймі, особливого смарагдово - небесного кольору. Забарвлення водяної гладі дивовижно переграє з зеленим кольором гірських схилів! Це місце з неймовірно чудовим краєвидом.

Місцина, в якій розміщується озеро Ворожеска, багата на воду тут багато красивих петляючих змійками потічків, невеликих озерець. Коли прогулюєшся цим казковим місцем, виникає відчуття ніби ви потрапили в казкову, магічну долину, в даного місця особлива енергетика, кому довелось побувати тут може то вам підтвердити.

Найкраща пора для відвідин Свидовця співпадає з початком теплого сезону: це кінець весни, літо й осінь.  Для туристів, що перший раз планують відвідати даний гірськи масив, є декілька рекомендованих маршрутів:

1) Старт з села Ясіня – почерез полонину Драгобрат
2) Старт з села Кваси – почерез Близниці, Жандарми і аж до озер
3) Старт, підйом в Тячівському районі, так можна краще відчути й побачити всю величину і красу Свидовецького гірського масиву.


Даний гірський масив вважається центром Європи, він розміщений в південно-східній частині Українських Карпат й межує, з розташованим в селі Круглий, Географічним центром Європи.

Великою бідою Свидовецького масиву є «джипінг», туристичні поїздики на квадроциклах й гірських мотоциклах, дані види туристичного підкорення гірських вершин приносять неймовірну шкоду дикій, високогірній природі, опісля такого виду «туризму» на розиваються ерозійні земельні процеси, та це, проблема не тільки Свидівця, від любителів подібного підкорення вершин, страждають і інші карпатські масиви, до прикладу Боржава.

Найвищою частиною Свидовецького масиву є Свидовецький головний хребет, що має вид опуклої дуги, що включає в себе такі гірські вершини, як: гора Кінець висота 1308 м, гора Темпа висота 1639 м, гора Велика Куртяска висота 1626 м, гора Унгаряска висота 1707 м, гора Татуляска висота 1774 м, гора Стіг висота 1704 м, гора Близниця висота 1883 м. Від цього хребта на південь відходять декілька відрогів, що називають плайками.

Свидовецькі гори простягагнулися майже на 50 км і займають територію між двох гірських річок Чорної Тиси й Тересви.

Найвищі гірські верхи Свидовця:

  • Гори Близниці висотою 1883 і 1872 м
  • Гора висота Догяска 1761 м
  • Гора Великий Котел висота 1771 м
  • Гора Ворожеска висота 1731 м

Фото Свидовецького гірського масиву

Останнє редагування Четвер, 11 лютого 2021 12:20
Детальніше в цій категорії: « Горгани масив

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки