Покутсько - Буковинський масив

Покутсько-Буковинський гірський масив знаходиться на початку полоси, якою тягнуться Українські Карпати, розміщується на території Івано-Франківської, Чернівецької областей.


Протягується даний масив з північного заходу від початку річки Лючки, що належить до басейну р. Прут і аж до румунського кордону на південному сході. Довжина масиву близько 75 км, а ширина масиву до 25—30 кілометрів. Зі сходу до масиву прилягають Покутська й Чернівецька височини, з південного заходу масив межує з Верховинсько-Путильськими низькогір'ями.


Рельєф масиву можна умовно поділити на низькогір'я по висоті до 800м й середньогір'я з крутими схилами висотою до 1483 м, найвища точка масиву гора Ротило.

Масив представляє собою систему з декількох хребтів, які розділяють річкові долинами Рибниці, Серету, Черемошу, Пістиньки і їхніми. Складаються гірського масиву фліш. Склони гір, висотою до 700 м покриті здебільшого буковими та мішаними з буку, ялини, ялиці лісами, слідуючий пояс до 1150 м покритий переважно мішаним буково-ялиновими лісам, все, що вище, це ялинові ліси переходячі в полонини. Долини поміж горами переважно густо заселені, великий процент займають орні землі..
Покутсько-Буковинськиий масив знаходиться на території Національного природнього парк «Гуцульщина», Вижницького національного природнього парку, та інші природоохоронні території.

В даному масиві знаходиться багато мальовничих водоспадиків: Сріблясті в Шешорах, Сикавка та багато інших, Даний масив багатий на мегалітичні древні святилища, місця сили: Писаний Камінь, Тернишорська Лада, та багато інших скель, каміння на хребті Сокільському, Кам'яна Багачка, Протяті Камені.

На масиві розміщені такі гірські перевали Буковецький перевал висота 810 м, перевал Німчич висота 586 м, перевал Шурдин висота 1173 м

 

  • Найвища покутська вершина гора Ротило висота 1483м.
  • Найвища буковинська вершина Лунгунь 1377м.

Фото Покутсько-Буковинського масиву

 

Останнє редагування Неділя, 31 січня 2021 19:19
Детальніше в цій категорії: « Мармароський масив Горгани масив »

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки