Чорногірський гірський масив

Чорногора - це найвищий гірський масив, що відноситься до української частини Карпат, знаходиться він в межах Закарпатської й Івано-Франківської області. Простяжність даного масиву на 40 км, розміщений він поміж долинами трьох гірських річок Чорна Тиса, Біла Тиса й Чорний Черемош.

Чорногора вирізняється крутосхилими середньогір'ями, над ними возносяться верхівки головного хребта. Сформований даний масив в основному з флішу, інколи можна натрапити на виходи вулканічних порід. Схили хребтів і вершин глибоко розчленовані, у верхній частині переважає альпійський рельєф в перемішку з льодовиковими формами. Часто зустрічаються кам'яні осипи. Склони покриті буковими й ялиновими лісами, верхівки вкриті полонинами.

Всі найвищі гірські верхи української частини Карпат знаходяться тут, а саме: Говерла висота 2061 м - найвища вершина гірського масиву й України, гора Бребенескул висота 2032 м, гора Піп Іван висота 2028 м, гора Петрос висота 2020 м, гора Гутин Томнатик висота 2016 м, гора Ребра висота 2001 м - зосереджені на масиві Чорногора.

 

Короткий опис найбільш високих вершин Чорногори:


Говерла висота 2061 м
Розташована на кордоні поміж Івано-Франківською й Закарпатською областю. Форма гори конусоподібна. Покрита альпійськими луками, чагарниками вперемішку з кам'яними розсипами. У підніжжі гори бере витік один з рукавів Прута.

Бребенескул висота 2032 м
Розташована на кордоні поміж Івано-Франківською й Закарпатською областями. Верх гори куполоподібний. Вкрита гора альпійською й субальпійською рослинністю,чагарниками й кам'яними осипами.

Піп Іван висота 2022 м
Розміщується дана вершина на південно-східній стороні на межі двох областей Івано-Франківської й Закарпатської. Верхівка гори пірамідальної форми, біля вершини кам'яні розсипи. Покрита гора здебільшого субальпійською рослинністю з чагарниковими зарослями й смерековими лісами. На верхів’ї гори можна побачити стару польську обсерваторію, збудовану на початку ХХ століття.

Петрос висота гори 2020 м
Розміщена на північно-західній частини хребта поміж г. Шешул й г. Говерла, знаходиться в Закарпатській області. Склони гори достатньо круті з великою кількістю кам'яних розсипів; інші склони гори обривисті з скелястими виступами. Вкрита гора здебільшого субальпійською рослинністю з чагарниками й смерековими лісами.

Гутин Томнатик висота гори 2016 м
Розміщена гора в південних відгалуженнях головного хребта Чорногори, знаходиться в межах Закарпатської області. Біля підніжжя гори однойменне озеро Бребенескул. Покриває гору субальпійська й альпійська рослинність. Дана вершина, це унікальний полонинно-древнеледниковий природний комплекс.

Ребра висота гори 2001. м
Розташовується у центральній гірського хребта Чорногора, в межах Івано-Франківської й Закарпатської областей. Склони гори - пологі ділянки покриті здебільшого травостоєм, а круті схили вкриває криволісся. На горі росте багато рідкісних рослин, що занесені в Червоної книги України.

Інші гірські вершини, що мають висоту менше 2000тис. метрів масиву Чорногора

  • Менчул висота гори 1999. м
  • Туркул висота гори 1933 м
  • Бреcкул висота гори 1911 м
  • Смотрич висота гори 1898 м
  • Шпиці висота гори 1863 м
  • Дземброня висота гори 1877 м
  • Данцер висота гори 1856 м
  • Пожижевська висота гори 1822 м
  • Шешул висота гори 1688 м

Чорногора цікава для туриста не лише чудовим мальовничим ландшафтом, але і непритаманними для гір об'єктами. Доприкладу, на вершині гори Піп Іван 29 липня 1938 року було відкрито астрономо-метеорологічну обсерваторію, розміщена бідівля на найвищійв країні висоті, в ній постійно працювали, відпочивали й жили мешканці. За формою, яку будівля набуває зимою, коли її стіни обліплює снігом й вона ціла стає білосніжною іменують її в народі «Білий слон».


Фото Чорногора

 

Останнє редагування Четвер, 11 лютого 2021 12:54

Схожі матеріали (за тегом)

Медіа

Чорногора
Детальніше в цій категорії: Мармароський масив »

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки