Що таке карпатська, гуцульська магічна традиція?

Почати варто з правди, правди, про те, що про справжню гуцульську містичну традицію, школу відомо дуже мало, це не більше ніж обривки інформації, які можна збирати крупинками. Всю інформація, про мольфарство, книги, що про карпатську магічну  традицію, є тільки глухими відголосками справжнього таємного гуцульського знання, що  було доступно не всьому гуцульському соціуму. 

Справжні, повні магічні знання і вчення в групах "людей сили", були завжди таємницею і для самих гуцулів. Справжні гірські карпатські містики ніколи не передавали знання комусь, хто не входив в їхні закриті групи.

Гуцульска магічна система на протязі тисяч років піддавалась реформації і впливу багатьох містичних шкіл і відлюдників містиків, що шукали тут спокою, єднання з природою і захисту від гонінь, й з приходом в Карпати приносили з собою свої практики і традиції. 

Є декілька головних течій і систем, які стали цеглинками, що сформували своєрідну гірську локальну духовну школу самітників.

Самі старі елементи гуцульської магічної науки варто віднести до часу 7 - 3 тис. років тому, часів неоліту залізного і бронзового віку, звідти й предвічні анімічні вірування, що все навкруги наділяли душею і вважали живим, гірські жителі і потепер вважають гірську природу живою, наділеною душею.

Гуцули говорять (впрошують, клянуть, ведуть діалог), спілкуються різними методами (піснями, примівками, замовляннями) з річками, потічками, деревами, камінням, дощем, бурею, блискавками, сонцем і всю природу навкруги вважають живою, даний світогляд і є залишки предвічних вірувань давніх "Людей Сили", що мешкали в Карпатах. До цього ж періоду варто віднести і тотемні практики, що просліджуються в даному регіоні і зараз, особливе тотемне значення для місцевих магів мали такі тотемні тварини, як то вовк, ворон, олень, жаба, рись.
3

 Слід виділити присутні шаманізму, практики тотемного переселення свідомості в тіло звіра, дані практики могли бути занесені в Гуцульщину з території германомовних Альп. На території Гуцульщини, головними звірями для підселення свідомості майстра, в тіло звіра, як і в гірських альпійських германомовних регіонах були чорний ворон, вовк чи жаба, рідше в практиків правої руки олень, рись. Перенесення свідомості в тіло тварини чи птаха і подорож в ньому для виконання певних завдань, докладно описував в своїх книгах Карлос Кастанеда називаючи, це, опущення точки збірки свідомості в позицію звіра, саме дана практика використовується карпатськими містиками і зараз, високої майстерності досягають в даній практиці жінки особливо в перевтіленні в жабу (ропуху). Дані практики могли були занесені в даний регіон в період 1 тис. років до н.е. до 500 - 700 рік н. е., можливо германомовними народами в часи великого переселення або це насліддя культури карпатських курганів, білих хорватів, залишки яких були присутні в карпатських низинах. 
5
В передруські часи,  що співпадають з відходом неззрозумілим з території Прикарпаття білих хорватів і прихід на дані терени Київської Русі, що несла християнство, в недоступні території Карпат відходять хранителі руського, язичницького культу, в цей час активно використовують місцеві язичницькі святилища, і більшість петрогліфів Писаного каменя, Тернишорської Лади, мегалітів Сокільського хребта відносять до передруського, початку руського періоду. Язичницькі волхви принесли в Карпати сонцепоклоніння, містерії на карпатських мегалітах, в час літнього і зимового сонцестояння, містику купальської ночі, всі дані практики хоч і не мають такого поширення серед  карпатських "Людей Сили", як тоді, але широко використовуються і зараз окремими лініями  Знання.
Ликантропия
З приходом Русі все глибше в гори проникає християнство, мешканці гір не відкинули язичницьтво і стару містику і з хритянства  взяли певні практики, поєднавши неопоєднуєме, а потім до цього всього були добавлені, ще знання з каббалістичної іудейської практики (Луріанської каббали), що були принесена в гори з проходом перших евреїв в регіон, на гуцульщині жили видатні іудейські містики, як то БеШТ відлюдник, засновник хасидизму, та і ряд тих хто після розвивав його вчення. До прикладу практики з іудейської каббалістики були взяті практики медитації на іменах і роботі з іменами божественними і ангельськими, а також робота зі звуками особими звуковими техніками. 

Тяжко вмістити все в одну статтю, отож більше інформації про карпатську магічну традицію шукайте в інших статтях даної категорії.

Останнє редагування Четвер, 17 грудня 2020 13:59
Детальніше в цій категорії: Обряд закладення гуцульської хати. »

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки