Гуцульська вишивка

    Гуцульські вишивка – це унікальний прояв гуцульської душі гірського українського етносу. На коди, приховані в ній, звертають увагу етнографи й дослідники гуцульської автентики, щоб ширше відчути і заглибитись в духовні і буденні прояви місцевого етносу.

    Джерела прикрашення вишиттям одягу, слід шукати в традиціях ще древніх руських стилях. Гуцульські орнаменти вишивки пропитані давніми язичницько – магічними символами.

    Достатньо подібні орнаменти присутні на великому регіоні, від Карпат і аж до Балкан, включаючи румунські, словацькі й угорські орнаменти).

    На Гуцульщині можна виділити декілька відомих шкіл – центрів вишивки, які вирізняються, як орнаментом, так і кольорами, це такі села, як Космач, Рахів, Яворів, Вижниця. Різницю у мистецтві гуцульської вишивки можна зіставити із мовним далектом, й місцевим фольклором.

 

Закарпатська гуцульська вишивка


    На базі гуцульської мистецької спадщини зараз виділяють певні деталі орнаментів. Ромби (із зрізаними й загнутими кінчиками, елемент гачки, так детально присутній гуцульській різбі, напів кола і дуги іменовані «заячі вушка», круг хрестоподібний і зірковий солярний символ. Також в місцевій вишивці разом із язичницькими символами тісно переплетений вплив християнства на прикладі «хрестів».

 

Гуцульська вишивка

 


    Головними деталями, що вирізняють гуцульську вишивки є геометричний орнамент, а гама кольорів, що використовується, здебільшого максимально яскрава, як відображення яскравої гірської природи – від світло зелоного, всеняного, і аж до жосто – червоних гарячих осінніх кольорів. Техніку, що використовують в шитті теж дуже різна – використовується і градь і вишивка хрестиком.

 

 

Гуцу

 

Останнє редагування Середа, 09 грудня 2020 15:16
Детальніше в цій категорії: Гуцульське ліжникарство »

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Написати нам:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Карпати, Україна

Про нас

Головна ціль сворення даного ресурсу, це глибше привідкриття для українців, гірської перлини України - Гуцульщини.

Маю надію, що тут Ви знайдете саме ту інформацію, що шукали. Дякую за візит, ми раді що Ви, відвідали наш сайт :)

Підписатись на розсилку

Введіть електронну пошту, для отримання розсилки